Klient: Remi
Produkt: Klocki Korbo

KORBO to innowacyjne klocki dla dzieci oparte na mechanizmie koła zębatego. Blisko 4 lata temu zostały opracowane przez polską firmę Remi i wprowadzone na rynek zabawkarski. W 2016 roku KORBO dostało polską nagrodę Zabawki Roku.

Jako Brandy Design zostaliśmy zaproszeni do przeanalizowania produktów pod kątem wzornictwa, komunikacji oraz pozycjonowania. Dzięki rebrandingowi powstała marka z nowym potencjałem i międzynarodowym wizerunkiem, podkreślanym poprzez zróżnicowanie kulturowe i rasowe dzieci uśmiechających się z opakowań. Efektowna i energetyczna kolorystyka opakowań została oczyszczona ze zbędnych informacji i graficznych motywów, zgodnie z tendencją jaką widać wśród europejskich producentów zabawek edukacyjnych.

W trakcie prac kreatywnych korzystaliśmy z uwag najważniejszych odbiorców: dzieci oraz ich rodziców. Naczelną zasadą było dla nas ułatwienie zrozumienia tego czym, klocki KORBO są i jaką zabawę poprzez ruch kolejnych kół zębatych oferują. Już niedługo klocki KORBO w nowej odsłonie pojawią się w sklepach w Polsce i zagranicą.

Łowicka 21a | 02-502 Warszawa | +48 22 845 66 16 | recepcja@brandy.pl
© Brandy 2012